HUDEBNÍ FESTIVAL SLATIŇANY

První ročník benefičního Hudebního festivalu přinesl z veřejné sbírky výtěžek        20 000,-Kč.

Finanční prostředky jsme věnovali Domovu sociálních služeb Slatiňany. Všem, kteří se podíleli na této dobročinnosti ze srdce děkujeme!!!


První ročník benefičního Hudebního festivalu Slatiňany proběhne ve dnech:

sobota 10. 6., sobota 17. 6. a sobota 24. 6. 2023 ve venkovních prostorách zámku Slatiňany v jedinečně krásném a intimním prostoru zámeckého nádvoří na Státním zámku Slatiňany.

Pozvání velmi rádi přijali:

10. 6. 2023 v 19 hodin - Andrea Kalivodová a Jakub Pustina, klavírní doprovod: Marta Vašková.

Skvělí operní pěvci, v jejichž podání zazní nejznámější operní árie, dueta, písně a muzikálové melodie.

17.6. 2023 v 19 hodin - Muzica Folklorica s pěveckým sborem Oskoruša

Oceňovaná a známá cimbálová muzika z Velké nad Veličkou patří mezi hudební tělesa, která překračují hranice žánrů a využívají i netradiční hudební nástroje vlastní výroby. (Keramorchestr)

24.6. 2023 v 19 hodin - Žesťové kvinteto pardubických filharmoniků

V podání pěti žesťových hráčů zazní klasická hudba i úpravy populárních melodií dokonce i ze zámeckých oken!

Během všech koncertů proběhne prodejní výstava fotografií Jana Kočičáka Kočího, fotografa, který je ceněn v tuzemsku i v zahraničí. Zabývá se sociálními tématy, dokumenty, reportážemi a street fotem. Fotografie nám uměleckým pohledem autora přiblíží svět těch, v jejichž prospěch chceme věnovat výtěžek všech koncertů.

Benefiční rozměr festivalu: minimálně 30% finančních prostředků z každé vstupenky věnujeme Domovu sociálních služeb Slatiňany, který je využije pro své klienty na pořízení nových terapeutických prvků do relaxační místnosti Snoezelen. K tomuto účelu byla vyhlášena Veřejná sbírka a zřízen transparentní účet u ČS, č.ú.: 6438976339/0800, na který můžete DSS Slatiňany také přímo přispět. Děkujeme.

Na akci je zajištěno občerstvení a prodej suvenýrů, nelze platit kartou. Na každého návštěvníka čeká i milé překvapení.

Vstupenky lze zakoupit na Ticketportalu, https://www.ticketportal.cz/event/HUDEBNI-FESTIVAL-SLATINANY 

osobně ve Vinotéce Ševčík, T.G. Masaryka 883, Slatiňany, nebo v kavárně Mlsný pecivál, Resselovo nám. 135, Chrudim)

Cena: 10.6. 2023 Andrea Kalivodová, Jakub Pustina, Marta Vašková: 230,-Kč, snížené vstupné (senioři ZTP, děti do 15 let 170,-Kč)

17.6. 2023 Muzica Folklorica a pěvecký sbor Oskoruša: 200,-Kč, snížené vstupné 150,-Kč

24.6. 2023 Žesťové kvinteto pardubických filharmoniků: 200,-Kč, snížené vstupné 150,-Kč

(Vstupenky jsme původně nabízeli za vyšší cenu. Díky dalším sponzorům, které se podařilo oslovit a festival podpořili, jsme mohli snížit cenu vstupenek. Všem, kteří si již zakoupili dražší vstupenku, bude Ticketportalem vrácena poměrná částka na jejich účet s informačním mailem.)


Informace pro návštěvníky:

Vstup do areálu: 18:00hod., konec akce ve 21:00 hod.
Zakoupením vstupenky uděluje návštěvník představení výslovný souhlas s pořizováním a užitím fotografií a videozáznamů pořízených v průběhu pořadu.

V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v Kostele sv. Martina ve Slatiňanech v těsné blízkosti zámku.

Záštitu poskytli: senátor Jan Tecl, poslanec Tomáš Dubský a zástupce hejtmana PK Ing. Roman Línek. Velmi si také vážíme podpory Města Slatiňany, Pardubického kraje a všech sponzorů: Alukov a.s., Transys s.r.o., Trainlog s.r.o., Lékárny - IPC Group a.s., KOBIT - THZ CZ s.r.o., Recycling – kovové odpady a.s., Podlahy PLOTZ,s.r.o., KMZ ocelové konstrukce s.r.o., B&D Holetín s.r.o., ODP-software spol. s r.o., Vinotéka Ševčík, s.r.o., MASO-Francouz s.r.o, Soukromý šipkařský klub Stoplights,z.s., Zahradnictví Mikan s.r.o.

Mediální partneři: Chrudimský deník, Chrudimka.cz, Ticketportal. Všem podporovatelům moc děkujeme!!

Věříme, že kombinace prostředí, vystavených uměleckých fotografií a nabídky krásných, kvalitních a rozmanitých hudebních koncertů přinese posluchačům naprosto ojedinělý a nevšední zážitek.

Pořadatel: MgA. Iva Ryzová a divadelní spolek Acord,z.s.


FOTODOKUMENTACE VIZ FOTOGALERIE


Vytvořte si webové stránky zdarma!