HUDEBNÍ FESTIVAL SLATIŇANY

Druhý ročník benefičního Hudebního festivalu Slatiňany 

Proběhne ve dvou červnových víkendech na zámeckém nádvoří a na zahradě  místní Sokolovny. Festival  pořádá MgA. Iva Ryzová a spolek Acord, z.s.. 

Koncert 7. 6. 2024, 19 hod., nádvoří Státního zámku Slatiňany:

Pěvci Gabriela Beňačková, Jakub Pustina, klavírní doprovod

Posluchači budou mít možnost naposledy slyšet stříbřitý soprán legendy české operní scény paní Gabriely Beňačkové, která se v této sezóně 2024 loučí s aktivní pěveckou kariérou. Jakub Pustina je úspěšný tenorista, hostující na mnoha českých i zahraničních operních scénách.

V případě deštivého počasí se koncert uskuteční ve 20 hod. v místním Kostele sv. Martina.

 Koncert 8. 6. 2024, 19 hod., nádvoří Státního zámku Slatiňany:

Dechové trio El GonzAles, zpěv: J. Jablůnka

Žánrově odlišný koncert, na kterém zazní známé hudební kousky i muzikálové a filmové melodie v netradiční instrumentaci předních hráčů Moravské filharmonie Olomouc Elišky Honkové - flétna, Jana Dvořáka – fagot a Aleše Janečka - klarinet. Vystoupení zpestří svým zpěvem Jiří Jablůnka.

V případě deštivého počasí se koncert uskuteční v místním Kostele sv. Martina.

Koncert 9. 6. 2024, 19 hod., nádvoří Státního zámku Slatiňany:

Symfonický orchestr pardubické konzervatoře a sólisté: Jan Kotal, Anna Stránská

Symfonický orchestr mladých začínajících umělců našeho regionu nám pod vedením dirigenta Tomáše Židka připomene svým repertoárem dvousté výročí narození B. Smetany a rok české hudby. Sólisté J. Kotal a A. Stránská jsou velmi úspěšnými absolventy pardubické konzervatoře.

V případě deštivého počasí se koncert uskuteční v místní Sokolovně.

Koncert 15. 6. 2024, 19 hod., Sokolovna Slatiňany

 Jiří Pavlica & HRADIŠŤAN  

Hradišťan je ojedinělé seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, který v počátcích vycházel zejména z lidové tradice. Koncert se uskuteční na zahradě Sokolovny, v případě deště uvnitř.


30% z každé vstupenky věnujeme pomoci potřebným dětem našeho regionu prostřednictvím neziskové organizace Amalthea,z.s., Výtěžek bude využit na terapeutické služby pro děti z pěstounských rodin, děti týrané, či zneužívané. Služby jsou pro klienty zdarma. Více informací: https://www.amalthea.cz/terapeuticke-sluzby

K benefičnímu účelu festivalu je založena veřejná sbírka s transparentním účtem u České spořitelny, číslo účtu: 6438976339/0800.

Součástí koncertů bude výstava fotografií uměleckého fotografa Jana Kočičáka Kočího, dokumentující práci terapeutů Amalthey z.s. Dále budou vystaveny olejomalby vynikající malířky Milady Lenfeldové.

Posluchači budou moci využít nabídku občerstvení před začátkem i v přestávce koncertu jak na zámeckém nádvoří, tak v místní Sokolovně.

Předprodej vstupenek v síti Ticketportal zde: https://www.uschovna.cz/zasilka/LF42EE6YTC298XER-T5J/LVAUWCFPVI


První ročník benefičního Hudebního festivalu přinesl z veřejné sbírky výtěžek        20 000,-Kč.

Finanční prostředky jsme věnovali Domovu sociálních služeb Slatiňany. Všem, kteří se podíleli na této dobročinnosti ze srdce děkujeme!!!


První ročník benefičního Hudebního festivalu Slatiňany proběhne ve dnech:

sobota 10. 6., sobota 17. 6. a sobota 24. 6. 2023 ve venkovních prostorách zámku Slatiňany v jedinečně krásném a intimním prostoru zámeckého nádvoří na Státním zámku Slatiňany.

Pozvání velmi rádi přijali:

10. 6. 2023 v 19 hodin - Andrea Kalivodová a Jakub Pustina, klavírní doprovod: Marta Vašková.

Skvělí operní pěvci, v jejichž podání zazní nejznámější operní árie, dueta, písně a muzikálové melodie.

17.6. 2023 v 19 hodin - Muzica Folklorica s pěveckým sborem Oskoruša

Oceňovaná a známá cimbálová muzika z Velké nad Veličkou patří mezi hudební tělesa, která překračují hranice žánrů a využívají i netradiční hudební nástroje vlastní výroby. (Keramorchestr)

24.6. 2023 v 19 hodin - Žesťové kvinteto pardubických filharmoniků

V podání pěti žesťových hráčů zazní klasická hudba i úpravy populárních melodií dokonce i ze zámeckých oken!

Během všech koncertů proběhne prodejní výstava fotografií Jana Kočičáka Kočího, fotografa, který je ceněn v tuzemsku i v zahraničí. Zabývá se sociálními tématy, dokumenty, reportážemi a street fotem. Fotografie nám uměleckým pohledem autora přiblíží svět těch, v jejichž prospěch chceme věnovat výtěžek všech koncertů.

Benefiční rozměr festivalu: minimálně 30% finančních prostředků z každé vstupenky věnujeme Domovu sociálních služeb Slatiňany, který je využije pro své klienty na pořízení nových terapeutických prvků do relaxační místnosti Snoezelen. K tomuto účelu byla vyhlášena Veřejná sbírka a zřízen transparentní účet u ČS, č.ú.: 6438976339/0800, na který můžete DSS Slatiňany také přímo přispět. Děkujeme.

Na akci je zajištěno občerstvení a prodej suvenýrů, nelze platit kartou. Na každého návštěvníka čeká i milé překvapení.

Vstupenky lze zakoupit na Ticketportalu, https://www.ticketportal.cz/event/HUDEBNI-FESTIVAL-SLATINANY 

osobně ve Vinotéce Ševčík, T.G. Masaryka 883, Slatiňany, nebo v kavárně Mlsný pecivál, Resselovo nám. 135, Chrudim)

Cena: 10.6. 2023 Andrea Kalivodová, Jakub Pustina, Marta Vašková: 230,-Kč, snížené vstupné (senioři ZTP, děti do 15 let 170,-Kč)

17.6. 2023 Muzica Folklorica a pěvecký sbor Oskoruša: 200,-Kč, snížené vstupné 150,-Kč

24.6. 2023 Žesťové kvinteto pardubických filharmoniků: 200,-Kč, snížené vstupné 150,-Kč

(Vstupenky jsme původně nabízeli za vyšší cenu. Díky dalším sponzorům, které se podařilo oslovit a festival podpořili, jsme mohli snížit cenu vstupenek. Všem, kteří si již zakoupili dražší vstupenku, bude Ticketportalem vrácena poměrná částka na jejich účet s informačním mailem.)


Informace pro návštěvníky:

Vstup do areálu: 18:00hod., konec akce ve 21:00 hod.
Zakoupením vstupenky uděluje návštěvník představení výslovný souhlas s pořizováním a užitím fotografií a videozáznamů pořízených v průběhu pořadu.

V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v Kostele sv. Martina ve Slatiňanech v těsné blízkosti zámku.

Záštitu poskytli: senátor Jan Tecl, poslanec Tomáš Dubský a zástupce hejtmana PK Ing. Roman Línek. Velmi si také vážíme podpory Města Slatiňany, Pardubického kraje a všech sponzorů: Alukov a.s., Transys s.r.o., Trainlog s.r.o., Lékárny - IPC Group a.s., KOBIT - THZ CZ s.r.o., Recycling – kovové odpady a.s., Podlahy PLOTZ,s.r.o., KMZ ocelové konstrukce s.r.o., B&D Holetín s.r.o., ODP-software spol. s r.o., Vinotéka Ševčík, s.r.o., MASO-Francouz s.r.o, Soukromý šipkařský klub Stoplights,z.s., Zahradnictví Mikan s.r.o.

Mediální partneři: Chrudimský deník, Chrudimka.cz, Ticketportal. Všem podporovatelům moc děkujeme!!

Věříme, že kombinace prostředí, vystavených uměleckých fotografií a nabídky krásných, kvalitních a rozmanitých hudebních koncertů přinese posluchačům naprosto ojedinělý a nevšední zážitek.

Pořadatel: MgA. Iva Ryzová a divadelní spolek Acord,z.s.


FOTODOKUMENTACE VIZ FOTOGALERIE


Vytvořte si webové stránky zdarma!