Aktuality

 

Švýcárna

Jednání jsou u konce. Návrh rozšíření využití interaktivního muzea Švýcárna o vytvoření lesní kavárny jako chráněné dílny ve spojení s možností využití venkovních i vnitřních prostor ke kulturním a společenským aktivitám se nakonec nesetkal s potřebným zájmem. Nápad přesouváme do šuplíku a těšíme se na všechny další plány a projekty, které jsou před námi!!! 

Velikonoční hra na Třešňovce

Jaký vzkaz mohou mít Velikonoční svátky pro současného člověka? Co si připomínáme jednotlivými dny v tzv. svatém týdnu? Nejen to se můžete dozvědět během procházky krásným třešňovým sadem - Třešňovkou - ve Slatiňanech. Na stromech jsou zavěšeny karty s různými zajímavostmi a úkoly směřujícími k objasnění smyslu velikonočních tradic a poselství.

Hra začíná v první třetině Třešňovky. Zveme všechny děti i jejich rodiče ke krásné jarní procházce!                            Autorka textů: Mgr. Jana Macháčková, učitelka ZŠ Zdice. Údržba města je s dočasnou instalací srozuměna.

Příměstský tábor

Připravujeme novou aktivitu divadelního spolku Acord. Jedná se o příměstský divadelní tábor v termínu 16.-20. srpna 2021. Přihlášky a bližší informace najdete v sekci PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR.

Projekt Švýcárna

Ve Slatiňanech, v oblasti Rekreačních lesů Podhůra a v blízkosti zámku a zámeckého parku, je  zrekonstruován objekt bývalé myslivny a zámecké salaše Švýcárna. Nyní je, po nákladné a povedené rekonstrukci využívána jako interaktivní muzeum s tematikou koní. Rádi bychom tento objekt, v jehož blízkosti  je zejména rodinami často navštěvovaný Kočičí hrádek, ještě více zatraktivněli a oživili. 

Během roku 2020 se zformoval nápad vytvořit v prostorách přízemí Švýcárny malou lesní kavárnu. Neméně důležitou myšlenkou je poskytnout v kavárně chráněná pracovní místa handicapovaným spoluobčanům. Objekt nabízí široké možnosti kulturního vyžití. Kromě stávajícího interaktivního muzea lze vevnitř využít multifunkční sál k pořádání různých kulturních pořadů, výstav, přednášek, kurzů atp., venku je malé podium. Rodiny s dětmi by určitě uvítali různé hudebně divadelní produkce pro děti, či pro celé rodiny. Když u toho nebude chybět možnost příjemného posezení s občerstvením, věřím, že by se objekt stal mnohem atraktivnějším. Rádi bychom se ujali realizace tohoto nápadu. V současné době o tomto návrhu Iva Ryzová jedná s představiteli městského úřadu Slatiňany. Držte nám palce!!

Zářící dětské oči

Vánoční píseň s videoklipem, která vznikla z touhy sdílet písní a videem tajemství Vánoc a jeho poselství. Věříme, že diváky, posluchače potěší i pohladí po duši..


Baťoh plnej štěstí

Plánované benefiční představení "Baťoh plnej štěstí", které jsme kvůli epidemiologickým nařízením odložili z března tohoto roku na 18.-20. října 2020, jsme nuceni opět odložit. A to kvůli doporučení MŠMT, aby děti základních škol nenavštěvovali hromadné akce v uzavřeném prostoru. Kdo měl koupené vstupenky ještě z plánovaných březnových představení, nebo si již zakoupil nyní, prosím, dostavte na pokladnu Divadla K. Pippicha nejpozději do 30.10.2020 k vrácení vstupného.  Benefiční představení ve prospěch chrudimského centra Amálka ( pod Amaltheou, z. s.), podporujícího sociálně znevýhodněné předškoláky, je odloženo na jaro příštího roku, pravděpodobně květen.


Divadelní prohlídky na zámku Slatiňany 

13.9. 2020

Hrané prohlídky proběhnou ve dnech 13. 9. , 19.9. a 20. 9. 2020. Všechna představení jsou bohužel už vyprodaná. Budeme se na Vás těšit na jaře v nové sezoně 2021.


Přípravy nové inscenace, která bude hranou, poučnou i zábavnou formou přibližovat divákům život posledních majitelů zámku, knížecí rodiny Auerspergů, jsou v plném proudu. Zkoušeli jsme koncem školního roku 6 týdnů denně. Také jsme přípravě věnovali 14 dní o prázdninách, máme nádherné kostýmy a už se začínáme těšit na představení.

Březnové představení "Baťoh plnej štěstí", které jsme měli hrát na Malé scéně Divadla K. Pippicha v Chrudimi, bylo kvůli epidemiologické situaci s nemocí Covid-19 zrušeno. Všem, kdo měl zakoupené lístky na toto představení, vrací Chrudimská beseda peníze za vstupné pouze do 30.6. 2020.

V čase koronavirovém jsme nezaháleli. Dělali jsme si radost tím, že jsme šili roušky pro potřebné..

Plánovaná březnová představení hry v divadle K. Pippicha, jejichž výtěžek měl být věnován chrudimské Neziskové organizaci Amalthea, pro podporu potřebných dětí zdejšího regionu, byla kvůli aktuální epidemiologické situaci zrušena. Náhradní termíny pro tato představení pro veřejnost jsou naplánována na 18. října 2020 v 17 hod. Pro školy hrajeme 19....