Aktuality

 

Co se nám podařilo v roce 2021: 

Divadelní prohlídky na slatiňanském zámku vidělo během sezóny 700 návštěvníků, včetně dětí ZŠ Slatiňany, klienti Ústavu sociální péče ve Slatiňanech měli vstup zdarma. V dubnu jsme zveřejnili nový hudební videoklip- Pozvánku na divadelni prohlídky. Hrajeme ve dvou alternacích, v projektu účinkuje 31 lidí.

Rodinné odpoledne u Auerspergů dne 6.6.2021 v zámecké zahradě navštívilo přes 1000 návštěvníků.

Divadelní příměstský tábor proběhl 16.-20.8. 2021. Děti na konci tábora zahrály svým známým a rodičům 3 Ezopovy bajky, které jsme s nimi během tábora zpracovali a nacvičili. Děti se účastnily i výroby kostýmů a kulis. 

Nový hudební videoklip Tak už zas... (píseň původně vznikla pro autorskou hru Baťoh plnej štěstí), vypovídající o pocitech a touhách dívky, která prožívá strach a nejistotu z hrozícího rozpadu manželství svých rodičů s povděkem převzalo, dál šíří a využívá k terapeutickým účelům pražské Centrum pro rodinu.

Připravované vánoční akce Vánoční rodinné odpoledne u Auerspergů v Nasavrkách a charitativní koncert Vánoční koledování jsme byli nuceni kvůli pandemickým opatřením a hlavně kvůli nepříznivému zdravotnímu stavu aktérů odložit na příští rok.

Na všechny akce máme v naší kronice moc krásné ohlasy, čehož si velmi vážíme a jsme za ně vděční.

Děkuji všem členům spolku, dobrovolníkům, podporovatelům, sponzorům, návštěvníkům a všem, kteří nám drží palce za to, že jsme mohli v uplynulém roce společně udělat tolik dobrých a krásných věcí, setkat se a prožít společně čas naplněný radostí a láskou.

 Za slatiňanský divadelní spolek Acord, z.s. předsedkyně spolku Iva Ryzová

Zrušení akcí

Vánoční rodinné odpoledne na zámku v Nasavrkách i zamýšlený charitativní projekt Vánoční koledování jsme byli nuceni kvůli zhoršující se pandemické situaci, ale především kvůli zdravotním potížím aktérů odložit na příští rok.

Vánoční rodinné odpoledne na zámku v Nasavrkách

Srdečně Vás zveme na Vánoční rodinné odpoledne v Nasavrkách v neděli 19. 12. 2021 od 13:30 do 18:00 hod.  Přesuneme se do roku 1890, na zámku Vás přivítá knížecí rodina Auerspergů společně s Nasavrckými, kteří pro Vás připravili odpoledne plné dobových vánočních tradic, zpěvů, her i výrobků. Nahlédneme do vánočních zvyků knížecí rodiny i do lidových vánočních zvyklostí našeho regionu. Nebude chybět voňavé vánoční občerstvení, divadlo "Vánoční příběh", koledy v podání mládežnického sboru, dílničky pro děti, vánoční hry. Přijďte, těšíme se na Vás!!

Česká televize Déčko 

Odvysílala dne 26.6. 2021 tuto pozvánku na naše Divadelní prohlídky. Máme velkou radost a děkujeme!


Divadelní prohlídky

Potvrzujeme, že se 26. a 27. června 2021 konají divadelní prohlídky na zámku ve Slatiňanech. 

 Další termíny jsou v  22., 28., 29. srpna a 4., 18. a 25.září. Srdečně Vás zveme!


Rodinné odpoledne u Auerspergů

Dne 6.6.2021 se uskutečnilo pro bezmála 1 000 návštěvníků Rodinné odpoledne u Auerspergů v zahradě slatiňanského zámku. Knížecí rodinu Auerspergů a jejich služebnictvo jsme přesunuli do zahrady, kde se po 20ti minutovém intervalu odehrávaly na 8 stanovištích divadelní scénky navozující atmosféru jejich života na přelomu 19.- 20stol., na které navazovaly zábavné hry a dobové aktivity. Máme z návštěvnosti a pozitivních ohlasů velkou radost! Fotografie viz fotogalerie.

Divadelní prohlídky na zámku Slatiňany

Pečlivě připravujeme, zkoušíme a chystáme se na obnovení divadelních prohlídek na slatiňanském zámku. Doufáme, že se epidemiologická situace zklidní a budeme Vás moci srdečně pozvat na návštěvu ke knížecí rodině Franze Josefa Auersperga , která obývala své moderní a milované letní sídlo na přelomu 19. a 20. století. Prohlídky jsou předběžně plánované na  19.,20., 26. a 27. června, dále na 22., 28., 29. srpna a 4., 18. a 25 září vždy v odpoledních až podvečerních hodinách. Těšíme se na Vás!!!


Rodinné odpoledne u Auerspergů

Přijměte pozvání na nedělní odpoledne 6. června do zámecké zahrady ve Slatiňanech. Společně se přesuneme do dávné doby přelomu 19. a 20.století, kdy zámek obývala knížecí rodina Franze Josefa Auersperga a jeho ženy Vilemíny, kteří se svými pěti dětmi rádi trávili čas na zdejším útulném a moderním letním sídle. Přijďte a zažijte společně s nimi a jejich služebnictvem odpoledne plné her a dobové zábavy. Kromě pana knížete a jeho choti poznáte například učitelku kresby, literatury, dramatických umění, tance, květinářku, komorné, dvorní dámy, rodinného učitele pana Baumgartena, francouzskou vychovatelku Saillet, syna pana myslivce a přítomen bude i podkoní s klisnou Tarou. Na závěr se mohou děti svést kočárem s koňským dvojspřežím u hřebčína. Malebnost zámecké zahrady bude dokreslovat po celé odpoledne živá hudba a nebude chybět ani občerstvení. Vstupné je 90 korun dospělí, 50 korun děti, do 6 let zdarma. Na tuto akci nelze uplatnit prmanentku, jak je uvedeno v podmínkách užívání.
Těší se na vás zámek Slatiňany a slatiňanský divadelní spolek Acord, z.s.

Švýcárna

Jednání jsou u konce. Návrh rozšíření využití interaktivního muzea Švýcárna o vytvoření lesní kavárny jako chráněné dílny ve spojení s možností využití venkovních i vnitřních prostor ke kulturním a společenským aktivitám se nakonec nesetkal s potřebným zájmem. Nápad přesouváme do šuplíku a těšíme se na všechny další plány a projekty, které jsou před námi!!! 

Velikonoční hra na Třešňovce

Jaký vzkaz mohou mít Velikonoční svátky pro současného člověka? Co si připomínáme jednotlivými dny v tzv. svatém týdnu? Nejen to se můžete dozvědět během procházky krásným třešňovým sadem - Třešňovkou - ve Slatiňanech. Na stromech jsou zavěšeny karty s různými zajímavostmi a úkoly směřujícími k objasnění smyslu velikonočních tradic a poselství.

Hra začíná v první třetině Třešňovky. Zveme všechny děti i jejich rodiče ke krásné jarní procházce!                            Autorka textů: Mgr. Jana Macháčková, učitelka ZŠ Zdice. Údržba města je s dočasnou instalací srozuměna.

Příměstský tábor

Připravujeme novou aktivitu divadelního spolku Acord. Jedná se o příměstský divadelní tábor v termínu 16.-20. srpna 2021. Přihlášky a bližší informace najdete v sekci PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR.

Projekt Švýcárna

Ve Slatiňanech, v oblasti Rekreačních lesů Podhůra a v blízkosti zámku a zámeckého parku, je  zrekonstruován objekt bývalé myslivny a zámecké salaše Švýcárna. Nyní je, po nákladné a povedené rekonstrukci využívána jako interaktivní muzeum s tematikou koní. Rádi bychom tento objekt, v jehož blízkosti  je zejména rodinami často navštěvovaný Kočičí hrádek, ještě více zatraktivněli a oživili. 

Během roku 2020 se zformoval nápad vytvořit v prostorách přízemí Švýcárny malou lesní kavárnu. Neméně důležitou myšlenkou je poskytnout v kavárně chráněná pracovní místa handicapovaným spoluobčanům. Objekt nabízí široké možnosti kulturního vyžití. Kromě stávajícího interaktivního muzea lze vevnitř využít multifunkční sál k pořádání různých kulturních pořadů, výstav, přednášek, kurzů atp., venku je malé podium. Rodiny s dětmi by určitě uvítali různé hudebně divadelní produkce pro děti, či pro celé rodiny. Když u toho nebude chybět možnost příjemného posezení s občerstvením, věřím, že by se objekt stal mnohem atraktivnějším. Rádi bychom se ujali realizace tohoto nápadu. V současné době o tomto návrhu Iva Ryzová jedná s představiteli městského úřadu Slatiňany. Držte nám palce!!

Zářící dětské oči

Vánoční píseň s videoklipem, která vznikla z touhy sdílet písní a videem tajemství Vánoc a jeho poselství. Věříme, že diváky, posluchače potěší i pohladí po duši..


Baťoh plnej štěstí

Plánované benefiční představení "Baťoh plnej štěstí", které jsme kvůli epidemiologickým nařízením odložili z března tohoto roku na 18.-20. října 2020, jsme nuceni opět odložit. A to kvůli doporučení MŠMT, aby děti základních škol nenavštěvovali hromadné akce v uzavřeném prostoru. Kdo měl koupené vstupenky ještě z plánovaných březnových představení, nebo si již zakoupil nyní, prosím, dostavte na pokladnu Divadla K. Pippicha nejpozději do 30.10.2020 k vrácení vstupného.  Benefiční představení ve prospěch chrudimského centra Amálka ( pod Amaltheou, z. s.), podporujícího sociálně znevýhodněné předškoláky, je odloženo na jaro příštího roku, pravděpodobně květen.


Divadelní prohlídky na zámku Slatiňany 

13.9. 2020

Hrané prohlídky proběhnou ve dnech 13. 9. , 19.9. a 20. 9. 2020. Všechna představení jsou bohužel už vyprodaná. Budeme se na Vás těšit na jaře v nové sezoně 2021.


Přípravy nové inscenace, která bude hranou, poučnou i zábavnou formou přibližovat divákům život posledních majitelů zámku, knížecí rodiny Auerspergů, jsou v plném proudu. Zkoušeli jsme koncem školního roku 6 týdnů denně. Také jsme přípravě věnovali 14 dní o prázdninách, máme nádherné kostýmy a už se začínáme těšit na představení.

Březnové představení "Baťoh plnej štěstí", které jsme měli hrát na Malé scéně Divadla K. Pippicha v Chrudimi, bylo kvůli epidemiologické situaci s nemocí Covid-19 zrušeno. Všem, kdo měl zakoupené lístky na toto představení, vrací Chrudimská beseda peníze za vstupné pouze do 30.6. 2020.

V čase koronavirovém jsme nezaháleli. Dělali jsme si radost tím, že jsme šili roušky pro potřebné..

Plánovaná březnová představení hry v divadle K. Pippicha, jejichž výtěžek měl být věnován chrudimské Neziskové organizaci Amalthea, pro podporu potřebných dětí zdejšího regionu, byla kvůli aktuální epidemiologické situaci zrušena. Náhradní termíny pro tato představení pro veřejnost jsou naplánována na 18. října 2020 v 17 hod. Pro školy hrajeme 19....

Vytvořte si webové stránky zdarma!