Aktuality

 

Vzhledem k velmi nepříznivé předpovědi počasí jsme museli akci Rodinné odpoledne 2.6. 2024 v zámecké zahradě zrušit.

Srdečně Vás zveme na Divadelní prohlídky na Státním zámku Slatiňany v roce 2024!

V neděli 21.4. 2024 ve 15 hod. hrajeme pohádku "O království, kde strašilo" v kulturním domě v Lidečku.


17. 3. 2024 se zúčastníme s pohádkou O království, kde strašilo soutěžní přehlídky amatérského divadla Orlická maska pořádané organizací Nipos Artama. 

Dne 28.1. 2024 jsme vystoupili s pohádkou O království, kde strašilo u Salesiánů k výročí Dona Bosca. 

V neděli 2.12. jsme vystoupili na vánočním jarmarku v Komunitním centru Matky Terezy s pohádkou O království, kde strašilo.

V pátek 20.10. 2023 hrajeme inscenaci Baťoh plnej štěstí v Komunitním centru Brno Žabovřesky pro děti základních škol. V sobotu 21. 10. 2023 hrajeme v Kroměříži na akci Manželská setkání organizované organizací YMCA setkání.

Srdečně zveme na závěrečné vystoupení 16 dětí, kteří se účastní 3. ročníku Příměstského divadelního tábora 2023.

Benefiční hudební festival Slatiňany


podrobnosti o 1. ročníku najdete v sekci hudební festival Slatiňany.

Přijměte pozvání na Rodinné odpoledne u Auerspergů ve slatiňanské zámecké zahradě.

V neděli 4. června 2023 se v odpoledních hodinách přenesete do doby přelomu 19. a 20. století, kdy zámek obývala a s láskou o něho pečovala knížecí rodina Auerspergů. Vilemína, Franz Josef, jejich děti a služebnictvo si pro své hosty připravili nejednu venkovní radovánku.

Na různých místech romantické zámecké zahrady Vás budou očekávat k dobovým hrám také učitelka dramatických umění, lukostřelec, komorné, pan učitel přírodozpitu, a další.

U kováře, truhláře, hrnčířky a perníkářky budete mít možnost vyrobit si vlastní řemeslné výrobky.

Velmi oblíbenou zábavou knížecí rodiny bylo divadlo, a proto se těšte na vystoupení Nezávislého divadla a Lucie Albrecht s názvem "Nábor Šašků".

Zcela mimořádným zážitkem v zahradě bude jistě hudební vystoupení čtyřicetičlenné Chrudimské komorní filharmonie s originální soutěží pro děti.

Nebude chybět občerstvení a na závěr programu panští kočí svezou u zámeckého hřebčína děti v kočáře.

Vstupné: 100 Kč (jednotné), děti do 6 let zdarma, permanentku ke vstupu do zahrady nelze pro tuto akci uplatnit

AKCE SE KONÁ POUZE ZA PŘÍZNIVÉHO POČASÍ!

Akci podpořili: Pardubický kraj, Město Slatiňany

Divadelní prohlídky na Státním zámku Slatiňany 2023

Hrajeme již čtvrtou sezónu! Nenechte si ujít jedinečnou příležitost poznat na vlastní oči šlechtickou rodinu Auerspergů, která zámek obývala na přelomu 19. a 20. století. Těší se na Vás kníže Franz Josef Auersperg, jeho drahá choť  Vilemína i s jejich dětmi a služebnictvem. Rádi Vás přivítají na svém letním sídle a nechají Vás nahlédnout i do svého soukromí.
Prohlídky se konají v datech uvedených na plakátě vždy od 15, 16, 17 a 18 hodin.

Baťoh plnej štěstí v Lidečku

Dne 19.3. a 20. 3. 2023 hrajeme v Lidečku benefičně naši autorskou hru Baťoh plnej štěstí. V neděli pro veřejnost, v pondělí pro školy. Děkujeme obci Lidečko za organizaci a servis pro všechny herce divadelního spolku Acord. Výtěžek z představení putuje charitativní organizaci Mary´ s meals, která zajišťuje jídlo a vzdělání dětem nejchudších oblastí světa.

Hudební festival Slatiňany

Od začátku ledna probíhají intenzivní přípravy benefičního Festivalu, který proběhne ve třech červnových sobotách (10., 17. a 24. 6.) na nádvoří slatiňanského zámku.

 Podrobnosti v odstavci Hudební festival Slatiňany (nabídka v levém panelu)


O království, kde strašilo 

Pohádku hrajeme 27.1. 2023 V malém sále Divadla K. Pippicha v Chrudimi třikrát za sebou pro ZŠ Školní náměstí Chrudim, ZŠ U stadionu Chrudim a ZŠ Heřmanův Městec.

30.1. hrajeme pohádku v divadelním sále pod Kostelem sv. Anežky České, Roztylské náměstí, Praha 4 dvakrát po sobě pro ZŠ Jižní.

Dětský karneval

14.1. 2023 se uskuteční v Sobětuchách Pouchobradech Dětský karneval v režii našeho divadelního spolku na téma "Z pohádky do pohádky" moderuje: Ivana Procházková.

Vánoční příběh hrajeme 20.12. na třech místech!!

V 8:30 Waldorfská škola Pardubice, 10:00 Základní a speciální škola Svítání Pardubice, 17:00 Spolkový dům Chrudim, zde jsme pozvaní jako hosté skupiny Retroband.

Vánoční příběh 

Proč vlastně dodnes Vánocemi oslavujeme narození Ježíška? A proč je to pro nás stále důvodem k radosti? Přijďte se podívat i s dětmi na naše rodinné představení "Vánoční příběh" v sobotu 10. 12. ve 13 hod. na Vánoční jarmark ve Slatiňanech.

 O království, kde strašilo

Dne 21. 10. 2022 shlédlo 500 dětí ze ZŠ Slatiňany a

MŠ Slatiňany a Orel pohádku "O království, kde strašilo" 

v Sokolovně ve Slatiňanech.


Výtěžek benefičního představení  Baťoh plnej štěstí 

Ve dnech 6. a 7. října 2022 jsme hráli dopoledne v chrudimském divadle K. Pippicha vždy dvě představení pro základní školy Slatiňany, U stadionu Chrudim a GJR Chrudim.

6. 10. 2022 v 17 hodin jsme hráli jedno představení pro veřejnost, o jehož slavnostní zahájení se postarala Hana Slezáková z neziskové organizace Amalthea,z.s., v jejíž prospěch věnujeme výtěžek všech pěti představení. Amalthea,z.s. se věnuje znevýhodněným dětem a rodinám celého Pardubického kraje, pěstounským rodinám.

Výtěžek 20 000,-.Kč věnujeme organizaci Amalthea,z.s., konkrétně centru pro předškoláky Amálka. Všechna představení proběhla s přispěním Města Chrudim.


Baťoh plnej štěstí

Po třech letech jsme se vrhli na opětovné nastudování jednoaktovky pro mládež: Baťoh plnej štěstí.

Došlo ke kvalitativní úpravě scénaře autorkou Ivou Ryzovou a menším změnám v obsazení. Výsledkem je radostná příprava představení pro 2. stupeň základních škol i pro veřejnost .

Hrajeme 6. a 7. října 2022 v Divadle K. Pippicha v Chrudimi.16. 9. 2022:  Vzhledem k velmi nepříznivé předpovědi počasí se akce Sousedské setkání 18.9. bohužel ruší

Sousedské setkání

Plán akcí na konec srpna a září:

 30. srpna v 17:30 - O království, kde strašilo, Třemošnice- náměstí

 4. září v 15, 16 a 17 hod. - Divadelní prohlídky, zámek Slatiňany

 11. září v 15, 16 a 17 hod. - Divadelní prohlídky, zámek Slatiňany

13. září dopoledne - Divadelní prohlídky pro ZŠ Slatiňany, odpoledne pro finanční úřad Pardubice

17. září v 17 hod. - O království, kde strašilo, malá scéna Divadla K. Pippicha, benefiční představení pro Charitu Chrudim.

18. září od 14 do 18 hod. - Sousedské setkání, pouliční festival Slatiňany. Organizujeme společně s Pecivál mlsný a Jana Švecová.

24. září odpoledne - Divadelní prohlídky pro České dráhy - informační systémy, zámek Slatiňany


Rodinné odpoledne u Auerspergů, Slatiňany 5.6. 2022

Přivítání s Vilemínou: Iva Ryzová

Učitelka dramatických umění: Jaroslava, Hana a Magdaléna Woffovy

Cesta na Kočičí hrádek: Jitka Kurfürstová, Anežka Ježková

Lukostřelba, kroket: Jan a Antonín Woffovi, Václav Kurfürst

Pohádku "O království, kde strašilo" hrajeme ve 13:45, v 15:30

Král: Petr Ryza, Královna Helena: Iveta Jelínková, Princezna Jasmínka: Marie Ryzová, Princezna Běla: Jana Koblížková, Princ Jan: Jan Půlpán, Babička: Olga Švejdová, Komorná: Kristýna Líbalová, Víla Aurélie: Eliška Ryzová, Princ Vítek: Michal Busta, Ohnivák: Petr Ryza ml., Leňouš: Matouš Málek, Nepřejka: Lucie Koblížková, Zlatava: Alžběta Židková, Pávice: Helena Hurtová, Uvádí: Pavlína Amálie Kovaříková

Scénář, režie, hudba: Iva Ryzová, Aranžmá: Václav Štírský, nahráno ve studiu VANAS-D Records, Zvuk: Pavel Dračínský

Živá hudba: 13:00 - 13:45, 15:00 - 15:30, 16:30 - 17:00

Housle: Marie Zdvihalová, Viola: Mikuláš Málek, Violoncello: Samuel Novák, Eliška Ryzová, Klavírní doprovod: Radka Zdvihalová

Panský štolba s podkoními: Jiří Kroutil, Samuel Novák, Mikuláš Málek

Potulný komediant s učedníky: Tomáš Jakoubek alias Žako, David Urban, Klára Josífová

Výroba šperků: Alexandra Kreminová, Anežka Peřinová

Přírodozpyt: Petr a Vojtěch Kurfürstovi

Jízda v kočáře: 15:00 - 17:30 Vladimír a Václav Kosinovi, kočí

Za Vaši návštěvu děkuje divadelní spolek Acord

Rodinné odpoledne u Auerspergů, 5.6. 2022

 Přišlo 820 návštěvníků. Hned u vchodu je vítala kněžna Vilemína z Auerspergu. Na dalších stanovištích se rodiny setkali a hráli hry s učitelkou dramatických umění nebo s dvorními dámami. Nechyběli ani knížecí učitelé, pan Baumgartner, u něhož si děti zastřílely s luky a šípy a zahrály pólo. S panem učitelem Prokschem si mohli v dětském hospodářství rodiče i děti vyzkoušet svou znalost léčivých bylin a jejich účinků. Velký zájem byl o výrobu šperků s komornými, o překážkovou dráhu a koníky knížecího pana štolby, žonglování potulného komedianta nebo jízdu v kočáře před slatiňanským hřebčínem. Knížecí rodina milovala umění a divadlo. V romantickém zákoutí zahrady u rybníčku bylo postavené malé jeviště, kde mohli diváci dvakrát během odpoledne shlédnout autorskou rodinnou pohádku O království, kde strašilo. V mezičasech se na pódiu prostřídalo několik mladých umělců, aby obšťastnili posluchače libými tóny svých strunných nástrojů.Na programu se podílelo 36 členů divadelního spolku Acord ze Slatiňan a 8 okolních měst, či vesnic, všem patří obrovský dík! Dále pan J. Kroutil a stáj Markovice, zdravotní klaun T. Jakoubek a zvukař P. Dračínský. Poděkování patří také panu P. Dymákovi, vedoucímu sběrny léčivých bylin ve Slatiňanech za zapůjčení 22 druhů sušených léčivých bylin.Jsme moc rádi, že vyšlo počasí a že přijala nabídku i Česká televize Déčko, která o rodinném odpoledni ve Slatiňanech natočila pěknou reportáž do pořadu Zprávičky. Speciální poděkování za spolupráci patří kastelánovi Ing. J. Buštovi. Symbióza krásně upravené zámecké zahrady s oživenou historií rodu Auerspergů v podání kostýmovaných herců dodala rodinnému odpoledni jedinečnou atmosféru.Ve spolupráci s Městem Slatiňany a věřícími slatiňanské farnosti poskytl divadelní spolek Acord 19 dětem ukrajinské národnosti, žijících díky ukrajinské krizi ve Slatiňanech, a jejich maminkám vstup a jednoduché občerstvení zdarma.Akce proběhla pod záštitou náměstka hejtmana Ing. R. Línka. Děkujeme všem sponzorům: Alukov a.s., Transys, spol. s r.o., JUDr. David Chaloupka, Město Slatiňany, Pardubický kraj a Restaurace Monaco. Děkujeme všem, kteří jste přišli a společně s námi jste si rodinné odpoledne užili! 

O království, kde strašilo

Hrajeme 11.6. 2022 Obec Sobětuchy při příležitosti otevření nového Obecního domu.

21.6. 2022 Mateřská škola Pardubice


Nová autorská pohádka: 

O království, kde strašilo

Během zimních měsíců napsala vedoucí spolku, MgA. Iva Ryzová scénář na novou autorskou pohádku: O království, kde strašilo. Pohádka je vystavěna na klasickém pohádkovém půdoryse, ovšem nechybí zcela originální zápletka, která vnáší do děje komické prvky, ale současně vede k zamyšlení. Věříme, že se bude líbit jak dětem, tak dospělým. V pohádce účinkuje 14 herců ve věku 8 - 65 let. Inscenaci zkoušíme ve dvojím obsazení, abychom byli zastupitelní, dohromady je tedy do projektu zapojeno 28 lidí. Příprava je velmi intenzivní, zkoušíme denně. Iva Ryzová napsala i hudbu, kterou aranžuje a nahrává ve svém studiu Václav Štírský. Kostýmy šije paní švadlena Kateřina Prokšová, scénu tvoří Iva Ryzová s dcerou Marií.

1. Premiéra bude 21. 5. 2022 na akci Slatiňanské pozastavení, organizované městem Slatiňany a 2. premiéra bude          5. 6. 2022 na akci Rodinné odpoledne u Auerspergů v zámecké zahradě, organizované spolkem Acord, z.s. a Státním zámkem Slatiňany.

Rodinné odpoledne u Auerspergů

Dne 5.června 2022 se v odpoledních hodinách v zámecké zahradě ve Slatiňanech již podruhé uskuteční Rodinné odpoledne u Auerspergů.

Návštěvníci se přenesou do doby přelomu 19. a 20. století, kdy zámek obývala a s láskou o něho pečovala knížecí rodina Auerspergů. Vilemína, Franz Josef, jejich děti a služebnictvo si pro příchozí hosty připravili nejednu venkovní radovánku. Na různých místech romantické zámecké zahrady Vás budou očekávat k dobovým hrám např. zámecký štolba se svou klisnou a hříbátkem, učitelka dramatických umění, lukostřelec, s komornou si můžete vyrobit krásné šperky, a úsměv na Vašich tvářích určitě vykouzlí potulný komediant. Velmi oblíbenou zábavou knížecí rodiny bylo divadlo. Proto si pro Vás připravili a nacvičili krásnou a originální pohádku s názvem: "O království, kde strašilo". Kromě velkolepé divadelní pohádky si můžete na podiu u rybníčka poslechnout i živou zámeckou hudbu. Nebude chybět občerstvení a na závěr programu panští kočí svezou u zámeckého hřebčína všechny děti v kočáře taženém koňským dvojspřežím.

Přijďte zažít jedno nevšední kouzelné odpoledne ve společnosti knížecí rodiny Auerspergů do překrásného prostředí zámecké zahrady ve Slatiňanech! Těší se na Vás divadelní spolek Acord a Státní zámek Slatiňany! 

Divadelní prohlídky na zámku Slatiňany

V této sezóně 2022 budeme hrát na zámku 15. a 29. května, 19. a 26. června 4., 11., a 25. září. Srdečně Vás zveme!!


Co se nám podařilo v roce 2021: 

Divadelní prohlídky na slatiňanském zámku vidělo během sezóny 700 návštěvníků, včetně dětí ZŠ Slatiňany, klienti Ústavu sociální péče ve Slatiňanech měli vstup zdarma. V dubnu jsme zveřejnili nový hudební videoklip- Pozvánku na divadelni prohlídky. Hrajeme ve dvou alternacích, v projektu účinkuje 31 lidí.

Rodinné odpoledne u Auerspergů dne 6.6.2021 v zámecké zahradě navštívilo přes 1000 návštěvníků.

Divadelní příměstský tábor proběhl 16.-20.8. 2021. Děti na konci tábora zahrály svým známým a rodičům 3 Ezopovy bajky, které jsme s nimi během tábora zpracovali a nacvičili. Děti se účastnily i výroby kostýmů a kulis. 

Nový hudební videoklip Tak už zas... (píseň původně vznikla pro autorskou hru Baťoh plnej štěstí), vypovídající o pocitech a touhách dívky, která prožívá strach a nejistotu z hrozícího rozpadu manželství svých rodičů s povděkem převzalo, dál šíří a využívá k terapeutickým účelům pražské Centrum pro rodinu.

Připravované vánoční akce Vánoční rodinné odpoledne u Auerspergů v Nasavrkách a charitativní koncert Vánoční koledování jsme byli nuceni kvůli pandemickým opatřením a hlavně kvůli nepříznivému zdravotnímu stavu aktérů odložit na příští rok.

Na všechny akce máme v naší kronice moc krásné ohlasy, čehož si velmi vážíme a jsme za ně vděční.

Děkuji všem členům spolku, dobrovolníkům, podporovatelům, sponzorům, návštěvníkům a všem, kteří nám drží palce za to, že jsme mohli v uplynulém roce společně udělat tolik dobrých a krásných věcí, setkat se a prožít společně čas naplněný radostí a láskou.

 Za slatiňanský divadelní spolek Acord, z.s. předsedkyně spolku Iva Ryzová

Zrušení akcí

Vánoční rodinné odpoledne na zámku v Nasavrkách i zamýšlený charitativní projekt Vánoční koledování jsme byli nuceni kvůli zhoršující se pandemické situaci, ale především kvůli zdravotním potížím aktérů odložit na příští rok.

Vánoční rodinné odpoledne na zámku v Nasavrkách

Srdečně Vás zveme na Vánoční rodinné odpoledne v Nasavrkách v neděli 19. 12. 2021 od 13:30 do 18:00 hod.  Přesuneme se do roku 1890, na zámku Vás přivítá knížecí rodina Auerspergů společně s Nasavrckými, kteří pro Vás připravili odpoledne plné dobových vánočních tradic, zpěvů, her i výrobků. Nahlédneme do vánočních zvyků knížecí rodiny i do lidových vánočních zvyklostí našeho regionu. Nebude chybět voňavé vánoční občerstvení, divadlo "Vánoční příběh", koledy v podání mládežnického sboru, dílničky pro děti, vánoční hry. Přijďte, těšíme se na Vás!!

Česká televize Déčko 

Odvysílala dne 26.6. 2021 tuto pozvánku na naše Divadelní prohlídky. Máme velkou radost a děkujeme!


Divadelní prohlídky

Potvrzujeme, že se 26. a 27. června 2021 konají divadelní prohlídky na zámku ve Slatiňanech. 

 Další termíny jsou v  22., 28., 29. srpna a 4., 18. a 25.září. Srdečně Vás zveme!


Rodinné odpoledne u Auerspergů

Dne 6.6.2021 se uskutečnilo pro bezmála 1 000 návštěvníků Rodinné odpoledne u Auerspergů v zahradě slatiňanského zámku. Knížecí rodinu Auerspergů a jejich služebnictvo jsme přesunuli do zahrady, kde se po 20ti minutovém intervalu odehrávaly na 8 stanovištích divadelní scénky navozující atmosféru jejich života na přelomu 19.- 20stol., na které navazovaly zábavné hry a dobové aktivity. Máme z návštěvnosti a pozitivních ohlasů velkou radost! Fotografie viz fotogalerie.

Divadelní prohlídky na zámku Slatiňany

Pečlivě připravujeme, zkoušíme a chystáme se na obnovení divadelních prohlídek na slatiňanském zámku. Doufáme, že se epidemiologická situace zklidní a budeme Vás moci srdečně pozvat na návštěvu ke knížecí rodině Franze Josefa Auersperga , která obývala své moderní a milované letní sídlo na přelomu 19. a 20. století. Prohlídky jsou předběžně plánované na  19.,20., 26. a 27. června, dále na 22., 28., 29. srpna a 4., 18. a 25 září vždy v odpoledních až podvečerních hodinách. Těšíme se na Vás!!!


Rodinné odpoledne u Auerspergů

Přijměte pozvání na nedělní odpoledne 6. června do zámecké zahrady ve Slatiňanech. Společně se přesuneme do dávné doby přelomu 19. a 20.století, kdy zámek obývala knížecí rodina Franze Josefa Auersperga a jeho ženy Vilemíny, kteří se svými pěti dětmi rádi trávili čas na zdejším útulném a moderním letním sídle. Přijďte a zažijte společně s nimi a jejich služebnictvem odpoledne plné her a dobové zábavy. Kromě pana knížete a jeho choti poznáte například učitelku kresby, literatury, dramatických umění, tance, květinářku, komorné, dvorní dámy, rodinného učitele pana Baumgartena, francouzskou vychovatelku Saillet, syna pana myslivce a přítomen bude i podkoní s klisnou Tarou. Na závěr se mohou děti svést kočárem s koňským dvojspřežím u hřebčína. Malebnost zámecké zahrady bude dokreslovat po celé odpoledne živá hudba a nebude chybět ani občerstvení. Vstupné je 90 korun dospělí, 50 korun děti, do 6 let zdarma. Na tuto akci nelze uplatnit prmanentku, jak je uvedeno v podmínkách užívání.
Těší se na vás zámek Slatiňany a slatiňanský divadelní spolek Acord, z.s.

Švýcárna

Jednání jsou u konce. Návrh rozšíření využití interaktivního muzea Švýcárna o vytvoření lesní kavárny jako chráněné dílny ve spojení s možností využití venkovních i vnitřních prostor ke kulturním a společenským aktivitám se nakonec nesetkal s potřebným zájmem. Nápad přesouváme do šuplíku a těšíme se na všechny další plány a projekty, které jsou před námi!!! 

Velikonoční hra na Třešňovce

Jaký vzkaz mohou mít Velikonoční svátky pro současného člověka? Co si připomínáme jednotlivými dny v tzv. svatém týdnu? Nejen to se můžete dozvědět během procházky krásným třešňovým sadem - Třešňovkou - ve Slatiňanech. Na stromech jsou zavěšeny karty s různými zajímavostmi a úkoly směřujícími k objasnění smyslu velikonočních tradic a poselství.

Hra začíná v první třetině Třešňovky. Zveme všechny děti i jejich rodiče ke krásné jarní procházce!                            Autorka textů: Mgr. Jana Macháčková, učitelka ZŠ Zdice. Údržba města je s dočasnou instalací srozuměna.

Příměstský tábor

Připravujeme novou aktivitu divadelního spolku Acord. Jedná se o příměstský divadelní tábor v termínu 16.-20. srpna 2021. Přihlášky a bližší informace najdete v sekci PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR.

Projekt Švýcárna

Ve Slatiňanech, v oblasti Rekreačních lesů Podhůra a v blízkosti zámku a zámeckého parku, je  zrekonstruován objekt bývalé myslivny a zámecké salaše Švýcárna. Nyní je, po nákladné a povedené rekonstrukci využívána jako interaktivní muzeum s tematikou koní. Rádi bychom tento objekt, v jehož blízkosti  je zejména rodinami často navštěvovaný Kočičí hrádek, ještě více zatraktivněli a oživili. 

Během roku 2020 se zformoval nápad vytvořit v prostorách přízemí Švýcárny malou lesní kavárnu. Neméně důležitou myšlenkou je poskytnout v kavárně chráněná pracovní místa handicapovaným spoluobčanům. Objekt nabízí široké možnosti kulturního vyžití. Kromě stávajícího interaktivního muzea lze vevnitř využít multifunkční sál k pořádání různých kulturních pořadů, výstav, přednášek, kurzů atp., venku je malé podium. Rodiny s dětmi by určitě uvítali různé hudebně divadelní produkce pro děti, či pro celé rodiny. Když u toho nebude chybět možnost příjemného posezení s občerstvením, věřím, že by se objekt stal mnohem atraktivnějším. Rádi bychom se ujali realizace tohoto nápadu. V současné době o tomto návrhu Iva Ryzová jedná s představiteli městského úřadu Slatiňany. Držte nám palce!!

Zářící dětské oči

Vánoční píseň s videoklipem, která vznikla z touhy sdílet písní a videem tajemství Vánoc a jeho poselství. Věříme, že diváky, posluchače potěší i pohladí po duši..


Baťoh plnej štěstí

Plánované benefiční představení "Baťoh plnej štěstí", které jsme kvůli epidemiologickým nařízením odložili z března tohoto roku na 18.-20. října 2020, jsme nuceni opět odložit. A to kvůli doporučení MŠMT, aby děti základních škol nenavštěvovali hromadné akce v uzavřeném prostoru. Kdo měl koupené vstupenky ještě z plánovaných březnových představení, nebo si již zakoupil nyní, prosím, dostavte na pokladnu Divadla K. Pippicha nejpozději do 30.10.2020 k vrácení vstupného.  Benefiční představení ve prospěch chrudimského centra Amálka ( pod Amaltheou, z. s.), podporujícího sociálně znevýhodněné předškoláky, je odloženo na jaro příštího roku, pravděpodobně květen.


Divadelní prohlídky na zámku Slatiňany 

13.9. 2020

Hrané prohlídky proběhnou ve dnech 13. 9. , 19.9. a 20. 9. 2020. Všechna představení jsou bohužel už vyprodaná. Budeme se na Vás těšit na jaře v nové sezoně 2021.


Přípravy nové inscenace, která bude hranou, poučnou i zábavnou formou přibližovat divákům život posledních majitelů zámku, knížecí rodiny Auerspergů, jsou v plném proudu. Zkoušeli jsme koncem školního roku 6 týdnů denně. Také jsme přípravě věnovali 14 dní o prázdninách, máme nádherné kostýmy a už se začínáme těšit na představení.

Březnové představení "Baťoh plnej štěstí", které jsme měli hrát na Malé scéně Divadla K. Pippicha v Chrudimi, bylo kvůli epidemiologické situaci s nemocí Covid-19 zrušeno. Všem, kdo měl zakoupené lístky na toto představení, vrací Chrudimská beseda peníze za vstupné pouze do 30.6. 2020.

V čase koronavirovém jsme nezaháleli. Dělali jsme si radost tím, že jsme šili roušky pro potřebné..

Plánovaná březnová představení hry v divadle K. Pippicha, jejichž výtěžek měl být věnován chrudimské Neziskové organizaci Amalthea, pro podporu potřebných dětí zdejšího regionu, byla kvůli aktuální epidemiologické situaci zrušena. Náhradní termíny pro tato představení pro veřejnost jsou naplánována na 18. října 2020 v 17 hod. Pro školy hrajeme 19....

Vytvořte si webové stránky zdarma!