Rodinné odpoledne u Auerspergů

Rodinné odpoledne v zahradě Státního zámku Slatiňany

Neděle 2. června 2024 od 13 – 17:30 hod.

Nabídka programu 4. ročníku zámecké zahradní slavnosti je letos opravdu bohatá a věřím, že se budou velmi dobře bavit jak děti, tak dospělí.

Na různých stanovištích rozmístěných po zámecké zahradě si můžete například s pomocí kováře ukovat hřebík, s medařem vyrobit voskovou svíčku, s řezbáři vyřezat dřevěný výrobek, s dvorní dámou uháčkovat ozdobu, namalovat si hrníček, vyrobit si vlněného andílka, šperk, či z roztaveného skla vytvořit vlastní skleněný korálek.

Pro milovníky her bude připraven rytířský souboj, lukostřelba, cesta na Kočičí hrádek, vodnické hry, pólo a další. Samozřejmě nebude chybět ani letos možnost projížďky v kočáře s koňským dvojspřežím a občerstvení. To vše v překrásném prostředí zámecké zahrady a ve společnosti členů rodiny knížecího rodu Auerspergů a jejich služebnictva.

Bohatý program Vás čeká i v romantickém prostředí u jezírka:

13:30 – 13:50 pěvecký sbor Zvoneček (ZUŠ Slatiňany, vede Jana Sychrovská)

14: 00 – 14:20 pěvecký sbor Květinky (ZUŠ Chrudim, vede Iva Ryzová)

14:30 – 15:00 Zámecký koncert (ZUŠ Chrudim, pěvecká třída Danuše Markové)

15:10 – 16:00 divadlo pro dětii rodiče: Tučňáci na arše (Jan Horák - zážitkové pohybové divadlo jednoho herce) https://www.jan-horak.cz/

16:15 – 17:00 Chrudimská komorní filharmonie a pěvecký sbor Vlastislav (Heřmanův Městec) pro posluchače je mimo jiné připravena i hudební soutěž v poznávání pohádkových písní a melodií.

Vstupenky lze letos nově zakoupit i dopředu online, viz plakát. Akce se koná pouze za příznivého počasí.

Děkuji za spolupráci kastelánu J. Buštovi. Těší se na Vás spolek Acord, z.s. a organizátorka Iva Ryzová

Rodinné odpoledne u Auerspergů je zahradní slavnost pro děti i rodiče v zámecké zahradě Státního zámku Slatiňany, díky které se přenesete do období přelomu 19. a 20. století, kdy zámek obývala knížecí rodina Auerspergů.

Vilemína a Franz Josef Auerspergovi se svými pěti dětmi a služebnictvem, které na každém stanovišti poznáte podle dobových kostýmů, si pro Vás připravili nejednu venkovní radovánku.

Můžete si zahrát zábavné a netradiční dobové hry, vyzkoušet různá řemesla a odnést si domů svůj vlastní výrobek, svézt se kočárem taženým koňským čtyřspřežím před slatiňanským hřebčínem v zámeckém areálu, u jezírka se můžete pokochat vystoupením dětských pěveckých sborů, divadelní pohádkou pro děti a koncertem Chrudimské komorní filharmonie. Občerstvení je zajištěno a doporučujeme piknikové deky s sebou. Zámecká zahrada nabízí také nejedno překrásné zákoutí, posezení s pohledem na hru barev zámeckých dřevin, květů a keřů. Děti bude jistě bavit dětské dřevěné hřiště a dobové dětské hospodářství s pávy a kozami.

Rodinné odpoledne je velmi atraktivní a oblíbená akce, kterou pořádáme každoročně od roku 2021 a to první, nebo druhý víkend v červnu daného roku vždy s tisícovkou návštěvníků. Jste srdečně zváni!

Fotografie viz FOTOGALERIE