O nás

Jsme hudebně divadelní spolek, ve kterém se angažuje mnoho dětských i dospělých nadšenců pro divadlo a hudbu. Naše tvorba je primárně autorská. Zabýváme se širokým spektrem témat, chceme potěšit, pobavit, poučit, pomoci, motivovat nenásilnou a vtipnou formou k zamyšlení nad důležitými tématy a aspekty života. Hrajeme pro děti i pro dospělé. 


Název...

Slatiňanský divadelní spolek vznikl na jaře roku 2019 pod názvem Ty-Já-tr Slatiňany, z.s. Z velkého nadšení nad nápadem, jaký zvolit název, jsme až po založení spolku zjistili, že podobný soubor, podobného názvu již existuje v Praze. Dohodli jsme se tedy s pražským Ty-já-trem na změně a od června tohoto roku 2020 se jmenujeme  ACORD.  Proč?  Protože akord je souznění, krása a harmonie složená z jednotlivostí.., protože COR je latinsky srdce a protože naše cesta je cestou od srdce k srdci...


Co přinášíme a jak pomáháme?

Tvorba je autorská. Tvoříme srdcem. 

Naše inscenace na vás dýchnou pohodou, laskavostí i nabídkou k zamyšlení..

Toužíme  potěšit srdce i mysl herců i diváků. 

Našimi aktivitami chceme potěšit, pomáhat i povzbuzovat. 

Baví nás být spolu a tvořit společně něco krásného.

Na naše představení mají děti z dětských domovů a klienti sociálních ústavů vstup zdarma .

Výtěžek repríz hry "Baťoh plnej štěstí" chceme nadále věnovat potřebným a ohroženým dětem vždy v místě, kde hrajeme. Touto inscenací pomáháme šířit myšlenku pomoci opuštěným a hladovějícím dětem ve světě, chceme ukázat, že když někomu pomůžeme, obdarujeme tím i sami sebe. Podařilo se nám kromě výtěžku z představení nashromáždit od dětí ze základních škol Chrudimska téměř 30 vybavených školních batůžků pro nejchudší děti světa.


MgA. Iva Ryzová -zakladatelka spolku, je absolventkou pedagogické fakulty v Brně a hudební fakulty AMU v Praze.  3 roky byla v angažmá Moravského divadla Olomouc jako solistka opery a operety, později po dlouhé mateřské pauze opět hostovala v MD Olomouc. Je také externistkou Pražského filharmonického sboru, učitelkou hudby a koordinátorkou Rodinných konferencí. Je maminkou 4 dětí. Své divadelní zkušenosti již mnoho let zúročuje v tvořivé práci s dětmi a mládeží, ať už se jedná o tvorbu scénáře, režii, skládání písní k představení, nebo nácviku hudební složky.. Před vznikem spolku již zrealizovala s pomocí výtvarnice Jarky Hoškové hudebně divadelní představení pro děti předškolního a mladšího školního věku s názvem Lesní pohádka a dále Vánoční pohádku. Dále se vzdělává a navštěvuje kurzy výchovné dramatiky.


Divadelní spolek byl založen ve spolupráci s Mgr. Petrou Čejkovou,  absolventkou pedagogické fakulty v Hradci Králové s mnohaletými zkušenostmi ve folklórním souboru a s výtvarnicí Jarkou Hoškovou, která mnoho let pracuje v Ústavu sociální péče s mentálně postiženými klienty a rozvíjí jejich výtvarné talenty.


Členové spolku: MgA. Iva Ryzová, Ing. Petr Ryza,  Mgr. Petra Čejková.

Ve spolku účinkuje cca 45 dospělých, nebo dětských herců.

Vytvořte si webové stránky zdarma!