Pomáháme Mary´s Meals

13.06.2020

Pomoc organizaci Mary's Meals

Díky představením jsme mohli poslat v roce 2019 organizaci Mary´s meals víc jak 15 000,- Kč, což je částka, která stačí na zajištění jídla pro 25 dětí v nejchudších oblastech světa na 1 rok. Současně máme pro tyto děti připraveno kolem 30 vybavených školních batohů.

V roce 2022 došlo k opětovnému nastudování této hry po covidové pauze, kterou autorka Iva Ryzová upravila pro 12 herců. Hráli jsme ji 5x v Divadle K. Pippicha v Chrudimi pro studenty nižšího Gymnázia Josefa Ressela a další školy Chrudimska. Studenti GJR po shlédnutí inscenace zorganizovali sbírku, do které se zapojilo celé gymnázium i občané Chrudimi. Podařilo se vybrat 50 vybavených školních batohů, které byly dopraveny do brněnské pobočky Mary´s meals.

Ve dnech 19. a 20.3. 2023 jsme tuto hru hráli v Lidečku pro veřejnost i pro okolní školy. Podařilo se vybrat díky podpoře Kulturního klubu Lidečko a Farnosti Lidečko neuvěřitelných 47 704 Kč. Tato částka byla poslána Mary´s meals a nasytí  86 dětí z nejchudších oblastí světa na celý rok. Nádherné společné dílo!